Poradnik - podeszwy do butów podejściowych i górskich

Lekkie buty podejściowe - podeszwa gumowa

Do tej grupy zaliczają się niskie buty podejściowe i trekkingowe oraz wyższe buty trekkingowe o lekkiej konstrukcji. Buty o takiej budowie wyposażone są w stosunkowo cienką podeszwę, często z ochroną rantu na czubkach butów. W bardziej zaawansowanych i technicznych modelach przednia część podeszwy jest płaska (climbing zone) i umożliwia wykorzystanie takich butów również do wspinaczki np. w łatwym, podejściowym terenie górskim.

Dostępne są dwie opcje wymiany podeszwy w butach podejściowych. Pierwszy wariant to naklejenie odpowiednio dobranej dedykowanej podeszwy Vibram. W zamówieniu należy jako rodzaj podeszwy wybrać opcję 'Podeszwa podejściowa Vibram'.

Druga grupa podejściówek jest wyposażona w podeszwy z gumy typu dotty. Do tej puli zaliczyć można także wiele modeli sandałów oraz butów sportowych, biegowych, itp. Możliwa jest wymiana całości lub połowy podeszwy, do wyboru dostępne są dwa rodzaje gum dotty: 'Guma Vibram Boulder Idrogrip 4,5 mm' oraz 'Guma Stealth C4 Dotty 4,5 mm'.


Buty podejściowe i trekkingowe - podeszwa gumowa

Buty górskie i trekkingowe są butami o masywniejszej i wyższej budowie. Zazwyczaj cholewka buta sięga nieco powyżej kostki i umożliwia stabilne objęcie i trzymanie stopy. Wyposażone są w warstwę amortyzującą z pianki PU lub EVA oraz w niezależną podeszwę gumową o zwiększonej grubości.

Wymiana podeszwy gumowej w butach z tej grupy wymaga wybrania w formularzu zamówienia opcji 'Podeszwa trekkingowa Vibram'.


Buty górskie i trekkingowe z podeszwą amortyzowaną

Część butów górskich i trekkingowych wyposażona jest w dedykowane podeszwy amortyzowane. Podeszwy tego rodzaju łączą w jednym elemencie zarówno warstwę pochłaniającą wstrząsy jak również warstwę gumową zapewniającą dobrą przyczepność do podłoża.

Obecnie nie wykonujemy już wymiany podeszw w butach o takiej konstrukcji. Użytkownikom tego obuwia polecamy usługi firmy I-Szewc

© 2010-2018 Friction